Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Συνέδρια » Προβολή συνεδρίου

Προβολή συνεδρίου

28.05.2013

Ελληνικό Συνέδριο Γενετικής με θέμα: «Καλλιεργώντας τη φιλαναγνωσία: Πραγματικότητες και προοπτικές»

Το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών και ο Τομέας Γενετικής και Βιοτεχνολογίας του Τμήματος Βιολογίας της Σχολής Θετικών Επιστημών του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών οργανώνουν Ελληνικό Συνέδριο Γενετικής με θέμα:

«Καλλιεργώντας τη φιλαναγνωσία: Πραγματικότητες και προοπτικές»

Η τελετή έναρξης του συνεδρίου θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη, 30 Μαΐου 2013 και ώρα 17.00 στη Μεγάλη Αίθουσα του Πανεπιστημίου Αθηνών (κεντρικό κτήριο, Πανεπιστημίου 30).

Οι εργασίες του συνεδρίου, που θα διαρκέσει έως και το Σάββατο 1 Ιουνίου 2013, θα συνεχισθούν παράλληλα και στα δύο Αμφιθέατρα «Άλκης Αργυριάδης» και «Ιωάννης Δρακόπουλος»  (κεντρικό κτήριο Πανεπιστημίου 30) αντίστοιχα.

Σας προσκαλούμε να παραστείτε.

Ο Πρύτανης

Θεοδόσιος Ν. Πελεγρίνης