Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Συνέδρια » Προβολή συνεδρίου

Προβολή συνεδρίου

12.06.2015

Εικόνα, Ανεικονική Τέχνη στη ζωή της Εκκλησίας και στα Θρησκεύματα» - Κ' Συνέδριο Μεταπτυχιακού Φοιτητικού Θεολογικού Συνδέσμου

Ύδρα, 2-5 Ιουλίου 2015. Υπό την αιγίδα της Κοσμητείας της Θεολογικής Σχολής

Ο Μεταπτυχιακός Φοιτητικός Θεολογικός Σύνδεσμος θα πραγματοποιήσει το Κ' Ετήσιο Συνέδριο για το τρέχον ακαδημαϊκό έτος (2014-2015), με τίτλο «Εικόνα, Ανεικονική Τέχνη στη ζωή της Εκκλησίας και στα Θρησκεύματα», θα λάβει χώρα στις 2-3-4-5 Ιουλίου 2015 (άφιξη/εγκατάσταση στα ξενοδοχεία την Πέμπτη 2 Ιουλίου) στο συνεδριακό κέντρο του καθεδρικού Ιερού Ναού της Παναγίας της Φανερωμένης στην Ύδρα (http://sinedriako.blogspot.gr/).

Όσοι επιθυμούν να συμμετάσχουν ως εισηγητές, θα πρέπει να γνωστοποιήσουν το ενδιαφέρον τους, καθώς και το θέμα της εισηγήσεώς τους, έως τις 15 Ιουνίου σε κάποιο από τα μέλη του ΔΣ του ΜΦΘΣ ή στην ηλεκτρονική διεύθυνση του Συλλόγου (mfths[at]theol.uoa[dot]gr ή στο τηλ.6940834078).

Λήψη εντύπου αίτησης συμμετοχής (έως 15 Ιουνίου) : εδώ (αρχείο word)

Έως τις 20 Iουνίου 2015, όσοι θα έχουν δηλώσει συμμετοχή για εισηγητές, θα πρέπει να μας αποστείλουν το κείμενο της εισηγήσεώς τους σε μορφή αρχείου word, ώστε να προωθηθεί στην απαρτιζόμενη από καθηγητές της Σχολής μας Επιστημονική Επιτροπή του Συνεδρίου.

Πληροφορίες Συνεδρίου

Αναχώρηση απο Πειραιά: Πέμπτη 2 Ιουλίου 2015
Έναρξη Συνεδρίου: Πέμπτη 2 Ιουλίου 2015
Λήξη Συνεδρίου και επιστροφή: Κυριακή 5 Ιουλίου 2015

Η διαμονή των Συνέδρων θα γίνει σε ξενοδοχειακά καταλύματα από τα οποία το Συνεδριακό Kέντρο του Καθεδρικού του Ιερού Ναού της Παναγίας της Φανερωμένης είναι προσβάσιμο με τα ποδια.
Κόστος: Η συμμετοχή στο Συνέδριο (μεταφορά και λοιπα λειτουργικά έξοδα) ειναι 160 Ευρώ ανά άτομα σε δίκλινο ή τρίκλινο δωμάτιο.
Συνολικά προβλέπονται τρεις διανυκτερεύσεις.

Επίσης, θα έχουμε την τιμή και την ευλογία προσφερόμενου Πρωινού στο Συνεδριακό Κέντρο του Καθεδρικού του Ιερού Ναού της Παναγίας της Φανερωμένης.

Επικοινωνία:
1. Μήνυμα στην σελίδα του Συλλόγου στο Facebook: "Μεταπτυχιακός Φοιτητικός Θεολογικός Σύνδεσμος" :
2. Μήνυμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση του Συλλόγου: mfths[at]theol.uoa[dot]gr
3. Στα τηλέφωνα: 6973911095 (Ευθυμία Τσιμόγιαννη , Πρόεδρος ΜΦΘΣ), 6940834078 (Κατσαρά Ελένη, Γενική Γραμματέας ΜΦΘΣ)

Σύνδεσμοι:
Πληροφορίες για το Συνεδριακό Κέντρο του Καθεδρικού της Ιεράς Μονής της Παναγίας της Φανερωμένης: sinedriako.blogspot.gr

Για το Διοικητικό Συμβούλιο
η Γενική Γραμματέας