Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Συνέδρια » Προβολή συνεδρίου

Προβολή συνεδρίου

21.09.2010

Διήμερο Συμπόσιο με τίτλο "Impact of Biostatistical Science - Advances in Research: AIDS, Cancer, and Environment

Το Συμπόσιο θα πραγματοποιηθεί στο ξενοδοχείο Athens Royal Olympic στις 2 & 3 Οκτωβρίου 2010.

Διήμερο Συμπόσιο με τίτλο "Impact of Biostatistical Science - Advances in Research: AIDS, Cancer, and Environment”, προς τιμήν του καθηγητή του “Harvard School of Public Health”, Stephen Lagakos.

Το πρόγραμμα του Συμποσίου καλύπτει σύγχρονα και απαιτητικά θέματα της επιστήμης της Βιοστατιστικής. Προσκεκλημένοι ομιλητές, είναι ορισμένοι από τους πιο καταξιωμένους επιστήμονες του χώρου της Βιοστατιστικής, καθηγητές από το Πανεπιστήμιο του Harvard καθώς και στενοί συνεργάτες του Steve.
Το συμπόσιο απευθύνεται σε επιστήμονες του χώρου της Υγείας που ενδιαφέρονται για τις εξελίξεις που επηρεάζουν άμεσα τα ερευνητικά επιτεύγματα σε αυτό το πεδίο, καθώς και σε επιστήμονες του χώρου της Βιοστατιστικής, Στατιστικής και Επιδημιολογίας.

Περισσότερες πληροφορίες καθώς και το αναλυτικό πρόγραμμα του Συμποσίου μπορείτε να βρείτε στο:

Διοργανωτές:

• Εργαστήριο Βιοστατιστικής, Τμήμα Νοσηλευτικής, ΕΚΠΑ
  • Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΠΜΣ) Βιοστατιστικής, Ιατρική Σχολή, Τμήμα Μαθηματικών ΕΚΠΑ και Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων
  • Frontier Science Foundation-Hellas