Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Συνέδρια » Προβολή συνεδρίου

Προβολή συνεδρίου

30.08.2013

Διεθνές συνέδριο SEAC 2013 (Société Européenne pour l΄Astronomie dans la Culture)

Δευτέρα, 2 Σεπτεμβρίου 2013 και ώρα 09.30

Το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών και ο Τομέας Αστροφυσικής, Αστρονομίας και Μηχανικής του Τμήματος Φυσικής της Σχολής Θετικών Επιστημών του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών οργανώνουν διεθνές συνέδριο SEAC 2013 (Société Européenne pour l΄Astronomie dans la Culture – The European Society for Astronomy in Culture).

Η τελετή έναρξης του συνεδρίου θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα, 2 Σεπτεμβρίου 2013 και ώρα 09.30 στη Μεγάλη Αίθουσα του Πανεπιστημίου Αθηνών (κεντρικό κτήριο Πανεπιστημίου 30).

Οι εργασίες του συνεδρίου, που θα διαρκέσει έως και τη Παρασκευή 6 Σεπτεμβρίου 2013, θα συνεχισθούν παράλληλα και στα δύο Αμφιθέατρα «Άλκης Αργυριάδης» και «Ιωάννης Δρακόπουλος» (κεντρικό κτήριο Πανεπιστημίου 30) αντίστοιχα.

Σας προσκαλούμε να παραστείτε.

Ο Πρύτανης

Θεοδόσιος Ν. Πελεγρίνης