Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Συνέδρια » Προβολή συνεδρίου

Προβολή συνεδρίου

04.10.2010

Διεθνές Συνέδριο «Mediterranean Syntax Meeting 3» (Σύνταξη των Γλωσσών της Μεσογείου 3)

Στις 8-10 Οκτωβρίου 2010 στο Αμφιθέατρο Ι. Δρακόπουλου του κεντρικού κτηρίου του Πανεπιστημίου Αθηνών (Πανεπιστημίου 30)

Ο Τομέας Γλωσσολογίας του Τμήματος Φιλολογίας του Εθνικού και  Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών διοργανώνει Διεθνές Συνέδριο με τίτλο :

«Mediterranean Syntax Meeting 3» (Σύνταξη των Γλωσσών της Μεσογείου 3).

Οι εργασίες του συνεδρίου θα λάβουν χώρα στο Αμφιθέατρο «Ιωάννης Δρακόπουλος» του κεντρικού κτηρίου του Πανεπιστημίου Αθηνών (Πανεπιστημίου 30) στο διάστημα 8-10 Οκτωβρίου 2010.

Το Mediterranean Syntax Meeting 3 είναι ένα γλωσσολογικό συνέδριο το οποίο έχει ως αντικείμενο την εξέταση της συντακτικής δομής των γλωσσών της Μεσογείου.

Πλήρες κείμενο Συνεδρίου