Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Συνέδρια » Προβολή συνεδρίου

Προβολή συνεδρίου

02.11.2011

Διεθνές Συνέδριο με θέμα «Παιγνιοθήκες: χώροι επικοινωνίας και ψυχαγωγίας».

11 και 12 Νοεμβρίου 2011 στο κεντρικό κτίριο του Πανεπιστημίου Αθηνών

Το Τμήμα Εκπαίδευσης και Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία του ΕΚΠΑ συνδιοργανώνει με το Διδασκαλείο Νηπιαγωγών Αθηνών και την Ελληνική Εταιρεία Παιγνιοθήκης (ΕΕΠ) διεθνές επιστημονικό συνέδριο με θέμα «Παιγνιοθήκες: χώροι επικοινωνίας και ψυχαγωγίας».

Το συνέδριο θα γίνει στις 11 και 12 Νοεμβρίου 2011 στο κεντρικό κτίριο του Πανεπιστημίου Αθηνών. Σκοπός του Συνεδρίου είναι να γίνει γνωστός και στην Ελλάδα ο θεσμός της παιγνιοθήκης σε παγκόσμιο και τοπικό επίπεδο, ο τρόπος λειτουργίας της και η προσφορά της στον πληθυσμό, αλλά και να αναγνωριστεί και να καταξιωθεί ο ρόλος του παιχνιδιού, σε όλες του τις μορφές.

Η είσοδος είναι ελεύθερη. Θα δοθούν βεβαιώσεις.

Διεθνές Συνέδριο-International Conference

Το πρόγραμμα του Συνεδρίου