Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Συνέδρια » Προβολή συνεδρίου

Προβολή συνεδρίου

16.04.2015

Διεθνές Συνέδριο και Spring School για τον Αειφόρο Τουρισμό

Κως, 1-8 Μαΐου 2015

Το Ευρωπαϊκό Κέντρο Αριστείας Jean Monnet του Πανεπιστημίου Αθηνών και η  Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου συνδιοργανώνουν Διεθνές Συνέδριο στην Κω με τίτλο:«Τουρισμός και Αειφόρος Ανάπτυξη» (1-3/5/2015) και Spring School με θέμα: «Μάνατζμεντ Αειφόρου Τουρισμού» (3-8/5/2015). Με την ολοκλήρωση του Spring School, οι συμμετέχοντες θα λάβουν το Jean Monnet Diploma in Sustainable Tourism Management, ενώ θα δοθεί Βεβαίωση Παρακολούθησης για το Συνέδριο. Για τους προπτυχιακούς και μεταπτυχιακούς φοιτητές και τους Καθηγητές και διοικητικό προσωπικό του ΕΚΠΑ έχουν εξασφαλιστεί ειδικές τιμές με έκπτωση 50%:

Αν επιθυμείτε να συμμετέχετε μόνο στο Συνέδριο (1-3/5) το κόστος συμμετοχής είναι 150 ευρώ (από 300) και περιλαμβάνει το κόστος συμμετοχής και τη διαμονή σας στην Κω για 3 ημέρες (all-inclusive με 3 γεύματα τη μέρα).

Αν επιθυμείτε να συμμετέχετε μόνο στο Spring School (3-8/5) το κόστος συμμετοχής είναι 200 ευρώ (από 400) και περιλαμβάνει το κόστος συμμετοχής και τη διαμονή σας στην Κω για 5 ημέρες (all-inclusive με 3 γεύματα τη μέρα).

Αν επιθυμείτε να συμμετέχετε και στο Συνέδριο και στο Spring School (1-8/5) το κόστος συμμετοχής είναι 300 ευρώ (από 600) και περιλαμβάνει το κόστος συμμετοχής στο Συνέδριο και στο Spring School και τη διαμονή σας στην Κω για 8 ημέρες (all-inclusive με 3 γεύματα τη μέρα).

Για να εγγραφείτε παρακαλώ συμπληρώστε τη συνημμένη φόρμα εγγραφής επιλέγοντας το πρόγραμμα που επιθυμείτε να παρακολουθήσετε και στείλτε το στο email secretariat[at]kostourismconferences[dot]com.
Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επισκεφθείτε την ιστοσελίδα www.jmc.uoa.gr και www.kostourismconferences.com.

Η διοργάνωση του Συνεδρίου και του Spring School γίνεται με την υποστήριξη των: ETOA (European Tourism Association), ΕΝΑΤ (European Network for Accessible Tourism), IFITT (International Federation for Information Technologies in Travel and Tourism), Tourism and Hospitality Research Journal και των Πανεπιστημίων Bournemouth, Αιγαίου και Brighton.

H Blue Star έχει ενδιαφερθεί να κάνει έκπτωση στα ακτοπλοϊκά εισιτήρια για τους ενδιαφερόμενους προπτυχιακούς και μεταπτυχιακούς φοιτητές. Παρακαλώ όσοι ενδιαφέρεστε, να το αναφέρετε στη συνημμένη φόρμα εγγραφής.