Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Συνέδρια » Προβολή συνεδρίου

Προβολή συνεδρίου

02.07.2015

Διεθνές συνέδριο και διήμερο εργαστήριο-workshop με τίτλο "Improving Pathology Teaching"

22-23 Οκτωβρίου 2015

Το διεθνές εκπαιδευτικό πρόγραμμα HIPON με τον τίτλο "ICT e-modules on HistoPathology: a valuable online tool for students, researchers and professionals" συντονίζεται από τον Δρ Ανδρέα Χ. Λάζαρη, Ιατρό - Ιστοπαθολόγο, Αναπληρωτή Καθηγητή Παθολογικής Ανατομικής στην Ιατρική Σχολή του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, συγχρηματοδοτείται από το Πρόγραμμα Δια Βίου Επιμόρφωσης του Εκτελεστικού Οργανισμού Εκπαίδευσης Οπτικοακουστικών Μέσων & Πολιτισμού (EACEA) της Επιτροπής της Ευρωπαϊκής Ένωσης (με κωδικό αναφοράς 531203-LLP-2012-GR-KA3-KA3MP) και έχει εισέλθει στον 3ο και τελευταίο χρόνο της υλοποίησής του.

Στο πλαίσιο του συγκεκριμένου προγράμματος διοργανώνεται, στις 22 και 23 Οκτωβρίου 2015, διεθνές συνέδριο και διήμερο εργαστήριο-workshop με τίτλο "Improving Pathology Teaching".

Ενημερωθείτε περαιτέρω για το πρόγραμμα HIPON στο διαδικτυακό τόπο www.hiponproject.eu και στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης Twitter (@HiponProject) και Facebook (HIPON Project)