Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Συνέδρια » Προβολή συνεδρίου

Προβολή συνεδρίου

25.06.2010

3ο Διεθνές Επιστημονικό Συνέδριο του δικτύου PROMITHEAS (2nd open call)

Στο κεντρικό κτήριο του Πανεπιστημίου Αθηνών.

Στις 7-8 Οκτωβρίου 2010.

Το Κέντρο Ενεργειακής Πολιτικής και Ανάπτυξης του Πανεπιστημίου Αθηνών (ΚΕΠΑ), ως συντονιστής  του δικτύου PROMITHEAS Net (The Energy and Climate Change Policy Network), διοργανώνει στις 7-8 Οκτωβρίου το 3ο Διεθνές Επιστημονικό Συνέδριο του δικτύου PROMITHEAS στο κεντρικό κτήριο του Πανεπιστημίου Αθηνών, με θέμα:

«Energy and Climate Change»

Το Συνέδριο είναι υπό την αιγίδα του Οργανισμού Οικονομικής Συνεργασίας Εύξεινου Πόντου (ΟΣΕΠ). Έως τώρα έχουν υποβληθεί περίπου εβδομήντα (70) περιλήψεις από Αζερμπαϊτζάν, Αλβανία, Αρμενία, Αυστρία, Βοσνία - Ερζεγοβίνη, Βουλγαρία, Γαλλία, Γερμανία, Ελλάδα, Ηνωμένο Βασίλειο, Ινδία, Ιρλανδία, Ιταλία, Καναδά και Σερβία. Σύντομα θα ανακοινωθεί και η 3η πρόσκληση για υποβολή περιλήψεων.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στην ιστοσελίδα του συνεδρίου.

Η δεύτερη ανακοίνωση του συνεδρίου