Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Συνέδρια » Προβολή συνεδρίου

Προβολή συνεδρίου

15.03.2013

2o Συνέδριο Αθλητικής Επιστήμης «Άσκηση & Υγεία»

19-21 Απριλίου 2013, ΤΕΦΑΑ Αθηνών

Το Τμήμα Επιστήμης Φυσικής Αγωγής & Αθλητισμού του Εθνικού & Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών διοργανώνει το 2ο Συνέδριο Αθλητικής Επιστήμης με θέμα το θεμελιώδες δίπτυχο  «Άσκηση & Υγεία». Το Συνέδριο θα διεξαχθεί στις εγκαταστάσεις του Τμήματος και θα διαρκέσει από την Παρασκευή μέχρι και την Κυριακή, 19-21 Απριλίου 2013. Στο Συνέδριο θα συμμετάσχουν ως προσκεκλημένοι ομιλητές εξέχουσες επιστημονικές προσωπικότητες από Πανεπιστήμια και Ερευνητικά Κέντρα της χώρας και θα γίνει η παρουσίαση επιστημονικών εργασιών υπό τη μορφή προφορικών και αναρτημένων ανακοινώσεων. Θα διεξαχθούν επίσης δύο εργαστηριακές ασκήσεις  υπό τη μορφή workshops. Περισσότερες πληροφορίες καθώς και οδηγίες υποβολής περιλήψεων μπορείτε να βρείτε στην ιστοσελίδα του Συνεδρίου www.tefaacongress.gr καθώς και στην επισυναπτόμενη ενημερωτική ανακοίνωση.

Η Οργανωτική Επιτροπή του Συνεδρίου

Γενικές Πληροφορίες, Στόχοι & Θεματολογία του Συνεδρίου