Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Συνέδρια » Προβολή συνεδρίου

Προβολή συνεδρίου

12.09.2016

12ο Διεθνές Συνέδριο EUTIC με τίτλο "Λογική Δικτύου και Νέες Μορφές Διακυβέρνησης"

15-17 Σεπτεμβρίου 2016

Το 12ο Διεθνές Συνέδριο EUTIC με τίτλο "Λογική Δικτύου και Νέες Μορφές Διακυβέρνησης" πραγματοποιείται από τις 15 έως και τις 17 Σεπτεμβρίου 2016 στη Ζάκυνθο. Το Συνέδριο συνδιοργανώνεται από το Εργαστήριο MICA του Πανεπιστημίου του Bordeaux (Γαλλία) και το Ερευνητικό Πανεπιστημιακό Ινστιτούτο Εφηρμοσμένης Επικοινωνίας του Πανεπιστημίου Αθηνών (Ελλάδα), με την υποστήριξη του Ιονίου Πανεπιστημίου, στο Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα Ιονίων Νήσων.

Το Συνέδριο απευθύνεται σε ένα ευρύ κοινό, πέρα από τον αμιγώς επιστημονικό κύκλο, μιας και όλοι συμμετέχουμε σε δίκτυα ανθρώπινα και ηλεκτρονικά, ενώ παράλληλα οι νέες μορφές διακυβέρνησης, όχι μόνο σε επίπεδο κεντρικής κυβέρνησης αλλά σε κάθε οργανισμό, ενσωματώνουν πλέον και τις νέες τεχνολογίες.

Επισημαίνεται ότι η φετινή διοργάνωση είναι ιδιαίτερης σημασίας για το Πανεπιστήμιο Αθηνών, καθώς διοργανώνεται από το Ερευνητικό Πανεπιστημιακό Ινστιτούτο Εφηρμοσμένης Επικοινωνίας του Τμήματος Επικοινωνίας και Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης Ε.Κ.Π.Α., το οποίο διευθύνει ο Καθηγητής Μιχάλης Μεϊμάρης.

Επισυνάπτεται το πρόγραμμα του Συνεδρίου, ενώ αναλυτικές πληροφορίες υπάρχουν διαθέσιμες στον επίσημο ιστοχώρο του Συνεδρίου: http://eutic.ntlab.gr