Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Συνέδρια » Προβολή συνεδρίου

Προβολή συνεδρίου

22.05.2012

Τελετή έναρξης: Τρίτη 29 Μαϊου 2012, ώρα 19:00 στη Μεγάλη Αίθουσα του Πανεπιστημίου Αθηνών

Το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών (Τομέας Φυσικής Περιβάλλοντος-Μετεωρολογίας του Τμήματος Φυσικής και Εργαστήριο Κλιματολογίας και Ατμοσφαιρικού Περιβάλλοντος του Τμήματος Γεωλογίας και Γεωπεριβάλλοντος), σε συνεργασία με την Ελληνική Μετεωρολογική Εταιρεία οργανώνουν το 11ο Διεθνές Συνέδριο Μετεωρολογίας-Κλιματολογίας και Φυσικής της Ατμόσφαιρας (COMECAP 2012).

Η τελετή έναρξης του Συνεδρίου θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 29 Μαϊου 2012, ώρα 19:00 στη Μεγάλη Αίθουσα του Πανεπιστημίου Αθηνών (κεντρικό κτήριο, Πανεπιστημίου 30).

Οι εργασίες του Συνεδρίου θα συνεχιστούν την Τετάρτη 30 Μαϊου, Πέμπτη 31 Μαϊου και Παρασκευή 1 Ιουνίου 2012 στο αμφιθέατρο  «Άλκης Αργυριάδης» στο κεντρικό κτήριο του Πανεπιστημίου.

Σας προσκαλούμε να παραστείτε.

Ο Πρύτανης

Θεοδόσιος Ν. Πελεγρίνης