Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Προβολή εκδήλωσης

05.11.2017

Τελετή εγκαινίων της έκθεσης "Σατιρικοί Xάρτες: Xαρτογραφικές Kαταγραφές και Διδάγματα Ιστορίας"

Τρίτη 7 Νοεμβρίου 2017, ώρα 19:00

Επισυνάπτεται πρόσκληση για την τελετή εγκαινίων της περιοδικής έκθεσης του Μουσείου Ιστορίας του Πανεπιστημίου Αθηνών με θέμα: "Σατιρικοί Xάρτες: Xαρτογραφικές Kαταγραφές και Διδάγματα Ιστορίας" που οργανώνει το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών και το Μουσείο Ιστορίας,  στο πλαίσιο του εορτασμού της 180ης επετείου από την ίδρυση του Πανεπιστημίου Αθηνών, η οποία θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη, 7 Νοεμβρίου 2017  και ώρα 19.00 στο Μουσείο Ιστορίας του Πανεπιστημίου Αθηνών (Θόλου 5 και Κλεψύδρας, Πλάκα).