Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Προβολή εκδήλωσης

17.10.2016

Η ορθόδοξη μαρτυρία στην Άπω Ανατολή» - Eκδήλωση της Κοσμητείας της Θεολογικής Σχολής ΕΚΠΑ

Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016, ώρα 11:00-13:00, στο Κτήριο της Θεολογικής Σχολής (Αίθουσα Οπτικοακουστικών Μέσων)

Η Κοσμητεία της Θεολογικής Σχολής οργανώνει την επόμενη Πέμπτη, 20 Οκτωβρίου και ώρα 11.00-13.00, στο Κτήριο της Θεολογικής Σχολής (Αίθουσα Οπτικοακουστικών Μέσων) στην Πανεπιστημιόπολη, εκδήλωση με θέμα:

«Η ορθόδοξη μαρτυρία στην Άπω Ανατολή».

Προσκεκλημένος είναι ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Κορέας κ. Αμβρόσιος, ο οποίος και θα ομιλήσει με θέμα:

«H ορθόδοξη μαρτυρία στα Έθνη κατά τον ιερό Χρυσόστομο».

Θα ακολουθήσει προβολή βίντεο από τη ζωή της Ορθόδοξης Εκκλησίας στην Κορέα, ενώ η Εκδήλωση θα κλείσει με ερωταποκρίσεις.

Από την Κοσμητεία