Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Ημερίδες - Σεμινάρια » Προβολή ημερίδας

Προβολή ημερίδας

17.02.2012

Σεμινάριο με θέμα: Ιατρική Εκπαίδευση - Key themes in Medical Education

30 και 31 Μαρτίου 2012 στο "Αττικόν" Νοσοκομείο

"KEY THEMES IN MEDICAL EDUCATION"

The Conduct of Clinical Trials in Conformity with the Rules of Good Clinical Practice (GCP)

Στις 30 και 31 Μαρτίου 2012 στο ‘Αττικόν’ Νοσοκομείο θα γίνει το διήμερο σεμινάριο με θέμα την Ιατρική Εκπαίδευση (Key themes in Medical Education: The Conduct of Clinical Trials in Conformity with the Rules of Good Clinical Practice) με προσκεκλημένους ομιλητές από το Πανεπιστήμιο του Μονάχου (Ludwig-Maximilians-University of Munich, Germany, Campus Grosshadern).

Προτείνουμε την συμμετοχή όλων σας ιδιαίτερα με την σκέψη της συνέχισης και της μελλοντικής οργάνωσης παρομοίων σεμιναρίων.

Παρακαλούμε, όσοι θέλουν να συμμετάσχουν να το δηλώσουν έγκαιρα δεδομένου ότι πρόσκληση ενδιαφέροντος θα απευθυνθεί και σε άλλους επιστημονικούς φορείς της χώρας.

Το πρόγραμμα