Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Ημερίδες - Σεμινάρια » Προβολή ημερίδας

Προβολή ημερίδας

23.05.2012

Σεμινάριο με θέμα: «Εισαγωγή στην Στατιστική Ανάλυση Βιο-ιατρικών Δεδομένων με Πρακτική Εφαρμογή σε Η/Υ»

Στις 29 Ιουνίου - 1 Ιουλίου στο Εργ. Υγιεινής, Επιδημιολογίας και Ιατρικής Στατιστικής της Ιατρικής Σχολής Αθήνας θα πραγματοποιηθεί τριήμερο εντατικό  σεμινάριο (16 ωρών) με θέμα την «Εισαγωγή στην Στατιστική Ανάλυση Βιο-ιατρικών Δεδομένων με Πρακτική Εφαρμογή σε Η/Υ» και σκοπό την εξοικείωση με την βασική στατιστική ανάλυση βιο-ιατρικών δεδομένων, τη μεθοδολογία που εφαρμόζεται ανάλογα με το είδος των δεδομένων, την εφαρμογή σε Η/Υ με χρήση στατιστικού πακέτου και τέλος την παρουσίαση και ερμηνεία των αποτελεσμάτων.

Θα χορηγηθούν 12 μόρια συνεχιζόμενης ιατρικής εκπαίδευσης (CME).

Πληροφορίες στα τηλέφωνα 210 7462086 και 210 7462205

και στο www.esmad.gr

Αιτήσεις μπορείτε να στείλετε ηλεκτρονικά στο esmad[at]med.uoa[dot]gr ή με fax στο 210 7462205, μέχρι 10/6/2012.

Ο μέγιστος αριθμός των συμμετεχόντων θα είναι 25. Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.

Πληροφορίες σχετικά με το σεμινάριο

Αίτηση εγγραφής