Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Ημερίδες - Σεμινάρια » Προβολή ημερίδας

Προβολή ημερίδας

17.09.2009

Μετεκπαιδευτικό Σεμινάριο: "Malassezia identification methods Advances in Epidemiology and genomics".

16 και 17 Οκτωβρίου 2009, Αμφιθέατρο «Ι. Δρακόπουλος»

Υπό την αιγίδα του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών και της

International Society for Human and Animal Mycology (ISHAM - www.isham.org) διοργανώνεται διεθνές Θεωρητικό και Πρακτικό Μετεκπαιδευτικό Σεμινάριο από 16 έως και 17 Οκτωβρίου 2009, ώρες 09.00 πμ - 18.00 μ.μ, με θέμα:

"Malassezia identification methods Advances in Epidemiology and genomics".

Το Σεμινάριο θα διεξαχθεί στην αγγλική γλώσσα και θα λάβει χώρα στο αμφιθέατρο «Ι. Δρακόπουλος» στο κεντρικό κτήριο του Πανεπιστημίου Αθηνών (Πανεπιστημίου 30), καθώς και στο Εργαστήριο Μικροβιολογίας Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών (Μικράς Ασίας 75 -77).

Στο τέλος θα χορηγηθούν βεβαιώσεις παρακολούθησης και CME - UEMS

Επικοινωνία: Αριστέα Βελεγράκη, Εργαστήριο Μικροβιολογίας, Ειδικό Εργαστήριο Μυκητολογίας (Κ.Α. 70/3/8063), Iατρική Σχολή Ε.Κ.Π.Α

Τηλ.:210-7462146/2148

Συνημμένα αρχεία:

Οι αιτήσεις μπορούν να αποθηκευτούν ως έγγραφο word, να συμπληρωθούν σε υπολογιστή και να αποσταλούν ως συνημμένο στην ακόλουθη διεύθυνση:aveleg(at)med.uoa.gr