Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Ημερίδες - Σεμινάρια » Προβολή ημερίδας

Προβολή ημερίδας

07.09.2016

Επιστημονική ημερίδα παρουσίασης του ερευνητικού προγράμματος "TOCSIN"

Υποστήριξη των Εκπαιδευτικών στην Αντιμετώπιση των Κοινωνικών Ανισοτήτων

Tο Τμήμα Εκπαίδευσης και Αγωγής  στην Προσχολική Ηλικία (Τ.Ε.Α.Π.Η.) του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών σας προσκαλεί στην επιστημονική ημερίδα παρουσίασης του ερευνητικού προγράμματος με  τίτλο «Υποστήριξη των Εκπαιδευτικών στην Αντιμετώπιση των Κοινωνικών Ανισοτήτων» (Teacher suppΟrt Confronting Social INequalities –TOCSIN) το οποίο υλοποιήθηκε σε συνεργασία με τα Πανεπιστήμια Θεσσαλίας, Δυτικής Μακεδονίας, την Ελληνική Ένωση για τα Δικαιώματα του Ανθρώπου (ΕΕΔΑ) και το Ινστιτούτο Κοινωνικών Ερευνών του Πανεπιστημίου της Ισλανδίας.

Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 8 Σεπτεμβρίου 2016 και ώρα 17:30-20:30 στην Αθήνα, στο Πνευματικό Κέντρο του Δήμου Αθηναίων, Αμφιθέατρο "Αντώνης Τρίτσης", Ακαδημίας 50.

H παρουσία σας θα είναι ιδιαίτερη τιμή για εμάς

Οι υπεύθυνοι του έργου του Ε.Κ.Π.Α.,

Αλεξάνδρα Ανδρούσου, αναπληρώτρια καθηγήτρια Τ.Ε.Α.Π.Η.-Ε.Κ.Π.Α.

Βασίλης Τσάφος, επίκουρος καθηγητής Τ.Ε.Α.Π.Η. – Ε.Κ.Π.Α.

Στο τέλος της Ημερίδας θα χορηγηθούν βεβαιώσεις συμμετοχής.