Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Ημερίδες - Σεμινάρια » Προβολή ημερίδας

Προβολή ημερίδας

09.09.2011

Επιμορφωτικό Σεμινάριο Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης

Οι αιτήσεις και τα δικαιολογητικά θα γίνουν δεκτά μέχρι τις 24 Οκτωβρίου 2011

Η Μονάδα Αναπτυξιακής Παιδιατρικής της Β' Παιδιατρικής Κλινικής του Πανεπιστημίου Αθηνών, διοργανώνει σεμινάριο το οποίο απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης και Ειδικό εκπαιδευτικό προσωπικό, ψυχολόγους, λογοθεραπευτές καθώς και άλλους ειδικούς που εμπλέκονται στην εκπαιδευτική διαδικασία.

Tο παρόν σεμινάριο έχει σχεδιαστεί με κύριο στόχο τόσο την επιμόρφωση σε αντίστοιχες ενότητες που αφορούν τις ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες, την πρακτική εξάσκηση των συμμετεχόντων σε δομές ειδικής αγωγής και εκπαίδευσης όσο και τον σχεδιασμό προγραμμάτων παρέμβασης και υποστήριξης μαθητών με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες και αναπηρία.

Το πλήρες κείμενο του Σεμιναρίου

Η Αφίσα