Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Ημερίδες - Σεμινάρια » Προβολή ημερίδας

Προβολή ημερίδας

30.10.2012

Ελληνο-γαλλική ημερίδα "Κοινωνία σε Κρίση: Επιπτώσεις στη Λειτουργία της Οικογένειας Ελλήνων και Μεταναστών"

Παρασκευή 9 Νοεμβρίου 2012 και ώρα 10:00-15:00

H Υπηρεσία Ψυχικής Υγείας Παιδιών και Εφήβων του Κ.Κ.Ψ.Υ. Καισαριανής-Βύρωνα, της Ά Πανεπιστημιακής Ψυχιατρικής Κλινικής του Αιγινήτειου Νοσοκομείου, διοργανώνει  την ελληνο-γαλλική  διεπιστημονική  ημερίδα με θέμα:

Τόπος διεξαγωγής της ημερίδας: Αμφιθέατρο Αιγινητείου Νοσοκομείου, Βασιλίσσης Σοφίας 72

Οργάνωση: Υπηρεσία Ψυχικής Υγείας Παιδιών και Εφήβων, Κέντρο Κοινοτικής Ψυχικής Υγιεινής Βύρωνα- Καισαριανής, Α’ Ψυχιατρική Κλινική Πανεπιστημίου Αθηνών.

Συνεργασία: AEMO (του Παρισιού) Action Educative en Milieu Ouvert

Το Πρόγραμμα και η Αφίσα της Ημερίδας