Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Ημερίδες - Σεμινάρια » Προβολή ημερίδας

Προβολή ημερίδας

15.09.2015

Εκπαιδευτικό σεμινάριο με θέμα "Ανατομία Εγκεφάλου και Βάσης Κρανίου με πρακτική άσκηση"

24-26 Σεπτεμβρίου 2015, Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο "Αττικόν"

Το Εργαστήριο Ανατομικής και η Α' Νευροχειρουργική Κλινική της Ιατρικής Σχολής του ΕΚΠΑ διοργανώνουν εκπαιδευτικό σεμινάριο με θέμα:

"Ανατομία Εγκεφάλου και Βάσης Κρανίου με πρακτική άσκηση".

Σκοπός του σεμιναρίου είναι η θεωρητική και πρακτική εκπαίδευση Νευροχειρουργών από όλη την Ελλάδα σε τρεις μεγάλες θεωρητικές και πρακτικές ενότητες: ανατομία εγκεφάλου, ανατομία βάσης κρανίου και νευροακτινολογία.

Το Σεμινάριο, θα πραγματοποιηθεί στο Ορθοπαιδικό Κέντρο Έρευνας και Εκπαίδευσης, «Παναγιώτης Ν. Σουκάκος», στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο «Αττικόν», από 24 έως 26 Σεπτεμβρίου 2015.