Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Ημερίδες - Σεμινάρια » Προβολή ημερίδας

Προβολή ημερίδας

05.01.2012

Διήμερο Σεμινάριο: "Προβλήματα Υγείας Μεταναστών και Μετακινούμενων Πληθυσμών"

Το Μεταπτυχιακό Διεθνής Ιατρική-Διαχείριση κρίσεων Υγείας της Ιατρικής Σχολής, (http://crisis.med.uoa.gr/) διοργανώνει ένα διήμερο εντατικό Σεμινάριο σε θέματα Υγείας Μεταναστών, κρατουμένων και μετακινούμενων πληθυσμών.

“HEALTH ON THE MOVE: Migrants’ and displaced populations’ health care”

Το Σεμινάριο θα γίνει στις 14 και 15 Ιανουαρίου 2012 στην αίθουσα διαλέξεων του ΕΚΕΠΙ, Λεωφόρος Κηφισίας 39 ,Μαρούσι.
Οι εργασίες του σεμιναρίου θα γίνουν στην Αγγλική γλώσσα και θα διδάξουν ιατροί, ακαδημαϊκοί και εκπρόσωποι Μη Κυβερνητικών Οργανισμών με εμπειρία στην αντιμετώπιση προβλημάτων υγείας ευπαθών πληθυσμών.

Το Σεμινάριο απευθύνεται σε όλους τους φοιτητές του 3ου εξαμήνου του ΠΜΣ Μπορούν όμως να το παρακολουθήσουν και άλλοι ιατροί και υγειονομικοί μετά από προεγγραφή στα πλαίσια των διαθέσιμων θέσεων.

Θα χορηγηθεί δίπλωμα παρακολούθησης και μόρια συνεχιζόμενης εκπαίδευσης.

Tο Πρόγραμμα του Σεμιναρίου

Η Αφίσα του Σεμιναρίου