Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Ημερίδες - Σεμινάρια » Προβολή ημερίδας

Προβολή ημερίδας

10.09.2012

Διημερίδα με τίτλο «Τόποι/ταυτότητες/φυσική και πολιτιστική κληρονομιά: κρίσι-μα θέματα στρατηγικού σχεδιασμού»

Στο Ευρωπαϊκό Πολιτιστικό Κέντρο Δελφών και στο Αρχαιολογικό Μουσείο Δελφών από 28-9-2012 έως 29-9-2012 και στο Γαλαξείδι, 30-9-2012.

Το ΠΜΣ «Μουσειακές Σπουδές» των Τμημάτων Ιστορίας & Αρχαιολογίας και Γεωλογίας & Γεωπεριβάλλοντος του Πανεπιστημίου Αθηνών, σε σύμπραξη με το Τμήμα Συντήρησης Αρχαιοτήτων και Έργων Τέχνης του ΤΕΙ Αθήνας, και σε συνεργασία με το Εργαστήριο - Κέντρο Μουσειακών Ερευνών του Πανεπιστήμιου Αθηνών, την Ι΄ Εφορεία Προϊστορικών και Κλασικών Αρχαιοτήτων και την Εφορεία Παλαιοανθρωπολογίας - Σπηλαιολογίας Νότιας Ελλάδας, του Υ.ΠΑΙ.Θ.Π.Α. σας προσκαλούν στις εκδηλώσεις με τίτλο:

που πραγματοποιούνται με αφορμή τον εορτασμό των Ευρωπαϊκών Ημερών Πολιτιστικής Κληρονομιάς, που έχει ως θέμα «Κρίσεις: συνέχειες και ασυνέχειες στην Ιστορία».

Η Πρόσκληση

To Πρόγραμμα