Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Ημερίδες - Σεμινάρια » Προβολή ημερίδας

Προβολή ημερίδας

17.09.2012

Διημερίδα με αντικείμενο την ηθική και πολιτική σκέψη του Ζακ Ντεριντά (Jacques Derrida)

Παρασκευή 25/1/2013 (16.00-21.00) και Σάββατο 26/1/2013 (09.30-15.00) στο Αμφιθέατρο «Αργυριάδη» (Νέο Αμφιθέατρο) του Κεντρικού Κτιρίου του Πανεπιστημίου Αθηνών (Πανεπιστημίου 30)

Στο πλαίσιο του Μεταπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών «Ηθική», ο Τομέας Φιλοσοφίας του Τμήματος Φιλοσοφίας, Παιδαγωγικής, Ψυχολογίας του Εθνικού Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών πρόκειται να διοργανώσει διημερίδα με αντικείμενο την ηθική και πολιτική σκέψη του Ζακ Ντεριντά (Jacques Derrida).

Η ημερίδα είναι ανοικτή σε όλα τα μέλη της πανεπιστημιακής και ερευνητικής κοινότητας καθώς και σε υποψήφιους διδάκτορες/διδακτόρισσες. Η γλώσσα του συνεδρίου είναι η ελληνική. Ο μέγιστος χρόνος που θα διατεθεί για την παρουσίαση εργασιών είναι 30 λεπτά.

Προθεσμία υποβολής προτάσεων: 20 Νοεμβρίου 2012

Η Πρόσκληση ενδιαφέροντος