Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Ημερίδες - Σεμινάρια » Προβολή ημερίδας

Προβολή ημερίδας

13.12.2016

Διεθνής επιστημονική ημερίδα με θέμα "Ο ρόλος της Ρωσίας στην εδραίωση της ειρήνης και ασφάλειας στη Μεσόγειο"

Δευτέρα 19 Δεκεμβρίου 2016

Το Τμήμα Ρωσικής Γλώσσας και Φιλολογίας και Σλαβικών Σπουδών και το Τμήμα Τουρκικών Σπουδών και Σύγχρονων Ασιατικών Σπουδών του ΕΚΠΑ συνδιοργανώνουν, στο πλαίσιο των εκδηλώσεων του αφιερωματικού έτους 2016 Ελλάδος - Ρωσίας, διεθνή επιστημονική ημερίδα με θέμα "Ο ρόλος της Ρωσίας στην εδραίωση της ειρήνης και ασφάλειας στη Μεσόγειο".

Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 19/12/2016, ώρα 12.00-15.00, στο Αμφιθέατρο "Άλκης Αργυριάδης", στο Κεντρικό Κτήριο του Πανεπιστημίου Αθηνών (Πανεπιστημίου 30).