Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Ημερίδες - Σεμινάρια » Προβολή ημερίδας

Προβολή ημερίδας

20.12.2016

Διάλεξη του κ. Νίκου Αναστασόπουλου, Επίκ. Καθηγητή, με θέμα: "Ο τύπος ως ιστορική πηγή: μεθοδολογία και ανάλυση"

Τρίτη 20 Δεκεμβρίου 2016

Το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών «Ελληνορωμαϊκές-Ελληνοϊταλικές Σπουδές» του Τμήματος Ιταλικής Γλώσσας και Φιλολογίας του ΕΚΠΑ και το Σεμινάριο Ιταλικής Ιστορίας και Ιστοριογραφίας, σας προσκαλούν στη σεμιναριακή διάλεξη του κ. Νίκου Αναστασόπουλου, Επίκουρου Καθηγητή Νεότερης και Σύγχρονης Ελληνικής Ιστορίας του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, με θέμα: Ο τύπος ως ιστορική πηγή: μεθοδολογία και ανάλυση.

Η διάλεξη θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 20 Δεκεμβρίου 2016 στη Φιλοσοφική Σχολή του ΕΚΠΑ (17:30, αίθουσα 812).