Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Ημερίδες - Σεμινάρια » Προβολή ημερίδας

Προβολή ημερίδας

15.12.2016

Διάλεξη της κ. Σεβαστής Λάζαρη με θέμα "Η αναφορά- έκθεση του Ευστάθιου Μαρίνου το 1623"

Πέμπτη 15 Δεκεμβρίου 2016, ώρα 17:45

Το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών «Ελληνορωμαϊκές-Ελληνοϊταλικές Σπουδές» του Τμήματος Ιταλικής Γλώσσας και Φιλολογίας του ΕΚΠΑ και το Σεμινάριο Ιταλικής Ιστορίας και Ιστοριογραφίας, σας προσκαλούν στη σεμιναριακή διάλεξη της κυρίας Σεβαστής Λάζαρη, Διδάκτορος του Πανεπιστημίου της Σορβόννης, Σχολικής Συμβούλου Φιλολόγων, με θέμα: Η αναφορά- έκθεση του Ευστάθιου Μαρίνου το 1623.

Κείμενο προετοιμασίας καθώς και η ιστορική πηγή έχουν αναρτηθεί στην ιστοσελίδα

eclass.uoa.gr/modules/document/index.php
(δεν απαιτείται κωδικός πρόσβασης).

Η διάλεξη θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 15 Δεκεμβρίου 2016 στη Φιλοσοφική Σχολή του ΕΚΠΑ (17:45, αίθουσα 825).