Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Ημερίδες - Σεμινάρια » Προβολή ημερίδας

Προβολή ημερίδας

02.05.2011

Θερινό Σεμινάριο Πανεπιστημίου Αζορών αναφορικά με την κλιματική αλλαγή, ανανεώσιμες πηγές ενέργειας και αειφόρο ανάπτυξη

18-28 Ιουλίου στο Πανεπιστήμιο των Αζορών. Καταλητική ημερομηνία υποβολής αίτησης: 17 Ιουνίου 2011

Το θερινό σεμινάριο που διοργανώνει το Πανεπιστήμιο των Αζορών , αναφορικά με την κλιματολογική αλλαγή, ανανεώσιμες πηγές ενέργειας και αειφόρο ανάπτυξη, θα πραγματοποιηθεί από 18-28 Ιουλίου 2011 στο Πανεπιστήμιο των Αζορών, στην Ponta Delgada, της νήσου Sao Miguel της Πορτογαλίας.

Το σεμινάριο απευθύνεται σε φοιτητές και επιστήμονες, μηχανικούς, οικονομολόγους, διοίκησης επιχειρήσεων, γεωπόνους, συγκοινωνιολόγους, δημοσιογράφους, ειδικούς των επιστημών περιβάλλοντος που απασχολούνται  στους τομείς ενέργειας, μεταφορών, πετρελαιοειδών και φυσικού αερίου, γεωργίας και δασοπονίας.

Διδάσκουν Πορτογάλοι και Διεθνείς εμπειρογνώμονες και Καθηγητές Διεθνών Πανεπιστημίων.

Γλώσσα διδασκαλίας: Αγγλική

Πλήρες κείμενο Υπουργείου Παιδείας