Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Ημερίδες - Σεμινάρια » Προβολή ημερίδας

Προβολή ημερίδας

04.01.2012

6ος Κύκλος Επιμορφωτικών Σεμιναρίων για εκπαιδευτικούς και γονείς “Ψυχο-...παιδία”

11 Ιανουαρίου έως 13 Ιουνίου 2012, ώρα: 18.00-19.30 στο Νέο Αμφιθέατρο Κεντρικό Κτίριο του Πανεπιστημίου Αθηνών, Προπύλαια

Το Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα Σχολικής Ψυχολογίας του Πανεπιστημίου Αθηνών διοργανώνει, σε συνεργασία με τον Κλάδο Σχολικής Ψυχολογίας της Ελληνικής Ψυχολογικής Εταιρείας, το σεμινάριο «Ψυχο-…παιδία».
Μετά την επιτυχή οργάνωσή του επί  πέντε συνεχή έτη, διοργανώνουμε τον έκτο κύκλο του σεμιναρίου, συστηματοποιημένο και αναβαθμισμένο, για εκπαιδευτικούς και γονείς. Το περιεχόμενο του έκτου κύκλου αποτελεί συνέχεια της θεματικής των προηγούμενων σεμιναρίων και εστιάζει σε θέματα οικογένειας και σχολείου καθώς και σε ζητήματα που αφορούν στα κάθε είδους επιτεύγματα των παιδιών και των εφήβων.

Η Πρόσκληση και το αναλυτικό Πρόγραμμα

Η φόρμα εγγραφής