Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Ημερίδες - Σεμινάρια » Προβολή ημερίδας

Προβολή ημερίδας

22.11.2012

2ο Εντατικό Σεμινάριο με θέμα: «Προβλήματα Υγείας Ευπαθών, Μετακινούμενων Πληθυσμών»

7 και 8 Δεκεμβρίου 2012 στο αμφιθέατρο «Ι. Δρακόπουλος»

Το Μεταπτυχιακό «Διεθνής Ιατρική-Διαχείριση κρίσεων Υγείας» της Ιατρικής Σχολής, (http://crisis.med.uoa.gr/) σας προσκαλεί στο 2ο Εντατικό Σεμινάριο με Θέμα: «Προβλήματα Υγείας Ευπαθών, Μετακινούμενων Πληθυσμών».

Η επιτυχία του 1ου Εντατικού Σεμιναρίου «Health on the Move» που διοργανώθηκε πέρσι στα πλαίσια του μεταπτυχιακού προγράμματος μας ενθαρρύνει να το επαναλάβουμε για δεύτερη φορά.

Το Σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί στις 7 και 8  Δεκεμβρίου 2012 στο αμφιθέατρο «Ι. Δρακόπουλος», στα Προπύλαια. Οι εργασίες του σεμιναρίου θα γίνουν στην Ελληνική γλώσσα και θα διδάξουν ιατροί, ακαδημαϊκοί και εκπρόσωποι Μη Κυβερνητικών Οργανισμών με εμπειρία στην αντιμετώπιση προβλημάτων υγείας ευπαθών πληθυσμών.

Το Σεμινάριο απευθύνεται στους φοιτητές του 1ου και 3ου  εξαμήνου του ΠΜΣ. Μπορούν όμως να το παρακολουθήσουν και άλλοι ιατροί και υγειονομικοί μετά από προεγγραφή στα πλαίσια των διαθέσιμων θέσεων.
Θα χορηγηθεί δίπλωμα παρακολούθησης.

Το Πρόγραμμα του Σεμιναρίου

Η Αφίσα του Σεμιναρίου