Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Ημερίδες - Σεμινάρια » Προβολή ημερίδας

Προβολή ημερίδας

04.02.2013

2o Εντατικό Σεμινάριο «Αρχές Ανθρωπιστικού Δικαίου: Προστασία τραυματιών, ασθενών, αιχμαλώτων και αμάχων από τις επιπτώσεις των εχθροπραξιών»

8 και 9 Φεβρουαρίου 2013 στο Πάντειο Πανεπιστήμιο, Κτήριο ΔΕΣΚΟΙ, Χ. Τρικούπη και Χαμοστέρνας

Το Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα Σπουδών «Διεθνής Ιατρική –Διαχείριση Κρίσεων Υγείας» της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών και το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών «Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών - Διεθνές Δίκαιο και Διπλωματία» του Παντείου Πανεπιστημίου έχουν την τιμή να σας προκαλέσουν στο δεύτερο Εντατικό Σεμινάριο:

Το Σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί στις 8 και 9  Φεβρουαρίου 2013 στο Πάντειο Πανεπιστήμιο, Κτήριο ΔΕΣΚΟΙ, Χ. Τρικούπη και Χαμοστέρνας.

Το Σεμινάριο απευθύνεται στους φοιτητές του  3ου  εξαμήνου των δύο ΠΜΣ, μπορούν όμως να το παρακολουθήσουν και άλλοι ενδιαφερόμενοι μετά από προεγγραφή  στο πλαίσιο των διαθέσιμων θέσεων.

Θα χορηγηθεί δίπλωμα παρακολούθησης.

Σας προσκαλούμε επίσης στα εγκαίνια του «Ιατρείου Α’ Βοηθειών – Αγωγής και Προαγωγής Υγείας» που λειτουργεί στο Πάντειο Πανεπιστήμιο με ευθύνη του ΠΜΣ «Διεθνής Ιατρική –Διαχείριση Κρίσεων Υγείας» και της Ιατρικής Σχολής του ΕΚΠΑ και το οποίο στελεχώνουν σε εθελοντική βάση φοιτητές και απόφοιτοι του μεταπτυχιακού μας προγράμματος. Η τελετή των εγκαινίων θα πραγματοποιηθεί στο Πάντειο Πανεπιστήμιο την Παρασκευή 8 Φεβρουαρίου και ώρα 12.00 παρουσία των πρυτανικών αρχών του Παντείου Πανεπιστημίου και του προέδρου της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών

Το πρόγραμμα του Σεμιναρίου

Η Αφίσα του Σεμιναρίου