Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Ημερίδες - Σεμινάρια » Προβολή ημερίδας

Προβολή ημερίδας

22.02.2013

1ο Επιμορφωτικό Σεμινάριο Ειδικής Αγωγής

Οι αιτήσεις θα γίνονται δεκτές έως 25 Μαρτίου 2013

Το Εργαστήριο Προσαρμοσμένης Κινητικής Δραστηριότητας/ Αναπτυξιακών και Κινητικών Διαταραχών διοργανώνει κύκλο σεμιναρίων με αντικείμενο:

«Ειδικές Εκπαιδευτικές Προσεγγίσεις: Από την Θεωρία στην Πράξη»

Το σεμινάριο στοχεύει στην επιμόρφωση εκπαιδευτικών α/βάθμιας και β/βάθμιας γενικής και ειδικής εκπαίδευσης, επαγγελματιών υγείας, φοιτητών, καθώς και στην ενημέρωση και υποστήριξη γονέων και κηδεμόνων.

Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί κατά το διάστημα από 30/3/2013 έως 2/6/2013 (με εξαίρεση τις ημερομηνίες 4-5/5 και 11-12/5) και θα έχει διάρκεια 112 διδακτικές ώρες. Οι διαλέξεις θα γίνονται μόνο Σαββατοκύριακα και συγκεκριμένα από τις 9.00πμ - 15.00μμ σε χώρο του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών.

H Πρόσκληση

Η Αίτηση Συμμετοχής