Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή εκδήλωσης

09.12.2014

Τελετή αναγόρευσης της καθηγήτριας κ. Lillian McDermott

Δευτέρα 15/12/2014, 19:00

Την 15η Δεκεμβρίου 2014, ημέρα Δευτέρα και ώρα 19.00, στη Μεγάλη Αίθουσα του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, θα αναγορευθεί επίτιμη διδάκτωρ του Τμήματος Φυσικής της Σχολής Θετικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Αθηνών η καθηγήτρια του Πανεπιστημίου της Ουάσινγκτον Lillian McDermott.

Σας προσκαλούμε να παραστείτε.

Ο Πρύτανης

Θεόδωρος Π. Φορτσάκης

Χρονικό όριο προσέλευσης: 18.45

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Προσφώνηση από τον Αναπληρωτή Πρύτανη του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, καθηγητή Αντώνιο Καλοκαιρινό.

Παρουσίαση του έργου της τιμωμένης από τον καθηγητή του Τμήματος Φυσικής Γεώργιο Τόμπρα.

Αναγόρευση της τιμωμένης:

- Ανάγνωση των κειμένων του Ψηφίσματος του Τμήματος, της Αναγόρευσης και του Διδακτορικού Διπλώματος από τον Πρόεδρο του Τμήματος Φυσικής, καθηγητή Γεώργιο Τόμπρα.

- Περιένδυση της τιμωμένης με την τήβεννο της Σχολής από τον Κοσμήτορα της Σχολής Θετικών Επιστημών, καθηγητή Κωνσταντίνο Βαρώτσο.

Ομιλία της τιμωμένης.