Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή εκδήλωσης

29.05.2015

Τελετή αναγόρευσης καθηγητή κ. Silva Sánchez

Δευτέρα 8/6/2015, ώρα 19:00

Την  8η Ιουνίου 2015, ημέρα Δευτέρα και ώρα 19.00, στην Μεγάλη Αίθουσα του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, θα αναγορευθεί επίτιμος διδάκτωρ της Νομικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών  ο καθηγητής του Ποινικού Δικαίου του Πανεπιστημίου Pompeu Fabra της Βαρκελώνης Jesús María Silva Sánchez.

Σας προσκαλούμε να παραστείτε.

Ο Πρύτανης

Καθηγητής Μελέτιος-Αθανάσιος Κ. Δημόπουλος

Χρονικό όριο προσέλευσης: 18.45΄

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Προσφώνηση από τον Αναπληρωτή Πρύτανη Οικονομικών Υποθέσεων του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, καθηγητή Νικόλαο Θ. Μυλωνά.

Παρουσίαση του έργου του τιμωμένου από τον καθηγητή της Νομικής Σχολής Χρίστο Μυλωνόπουλο.

Αναγόρευση του τιμωμένου:
- Ανάγνωση των κειμένων του Ψηφίσματος της Σχολής, της Αναγόρευσης και του Διδακτορικού Διπλώματος από την Κοσμήτορα της Νομικής Σχολής, καθηγήτρια Διονυσία Καλλινίκου.
- Περιένδυση του τιμωμένου με την τήβεννο της Σχολής από την Κοσμήτορα της Νομικής Σχολής, καθηγήτρια Διονυσία Καλλινίκου.

Ομιλία του τιμωμένου με θέμα: “Η ατομική ευθύνη στο ποινικό δίκαιο”.