Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή εκδήλωσης

15.09.2015

Τελετή αναγόρευσης καθηγητή κ. Arthur Christopoulos

Δευτέρα 21/9/2015, ώρα 18:00

Την  21η Σεπτεμβρίου 2015, ημέρα Δευτέρα και ώρα 18:00 στη Μεγάλη Αίθουσα του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, θα αναγορευθεί επίτιμος διδάκτορας του Τμήματος Φαρμακευτικής της Σχολής Επιστημών Υγείας του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών ο κ. Arthur Christopoulos, καθηγητής Φαρμακευτικής του Πανεπιστημίου Monash, Αυστραλία.

Σας προσκαλούμε να παραστείτε.

Ο Αναπληρών τον Πρύτανη

Ναπολέων Ν. Μαραβέγιας

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Προσφώνηση από τον Αναπληρώντα τον Πρύτανη του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, καθηγητή Ναπολέοντα Ν.Μαραβέγια.

Παρουσίαση του έργου του τιμωμένου από τον καθηγητή Φαρμακολογίας του Τμήματος Φαρμακευτικής του Πανεπιστημίου Αθηνών Ανδρέα Θ. Παπαπετρόπουλο.

Αναγόρευση του τιμωμένου:
- Ανάγνωση των κειμένων του Ψηφίσματος, της Αναγόρευσης και του Διδακτορικού Διπλώματος από τον Διευθυντή του Τομέα Φαρμακευτικής-Χημείας, καθηγητή Παναγιώτη I. Μαράκο.
- Περιένδυση του τιμωμένου με την τήβεννο της Σχολής από τον Αναπληρούντα τον Πρύτανη του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, καθηγητή Ναπολέοντα Ν. Μαραβέγια.

Ομιλία του τιμωμένου με θέμα: “Reciprocal relationships: The role of ‘ topography' in drug discovery”.