Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή εκδήλωσης

15.04.2016

Tελετή αναγόρευσης κ. Linda Cardozo σε επίτιμη διδάκτορα του Τμήματος Ιατρικής

Παρασκευή 22 Απριλίου 2016, ώρα 19:00

Την 22α Απριλίου 2016, ημέρα Παρασκευή και ώρα 19.00 στη Μεγάλη Αίθουσα του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, θα αναγορευθεί επίτιμη διδάκτορας του Τμήματος Ιατρικής της Σχολής Επιστημών Υγείας του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών η κυρία Linda Cardozo, καθηγήτρια Ουρογυναικολογίας στο King’s College Hospital, Ηνωμένο Βασίλειο.

Ο Πρύτανης

Καθηγητής Μελέτιος-Αθανάσιος Κ. Δημόπουλος

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Προσφώνηση από τον Αναπληρωτή Πρύτανη του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, καθηγητή Κωνσταντίνο Ν. Μπουραζέλη.

Παρουσίαση του έργου και της προσωπικότητας της τιμωμένης από τον καθηγητή Μαιευτικής – Γυναικολογίας του Πανεπιστημίου Αθηνών Γεώργιο Βλάχο.

Αναγόρευση της τιμωμένης:

- Ανάγνωση των κειμένων του Ψηφίσματος του Τμήματος, της Αναγόρευσης και του Διδακτορικού Διπλώματος από την καθηγήτρια Παιδιατρικής-Νεογνολογίας του Πανεπιστημίου Αθηνών Αριάδνη Β. Μαλαμίτση-Πούχνερ.

- Περιένδυση της τιμωμένης με την τήβεννο της Σχολής από τον Κοσμήτορα της Σχολής Επιστημών Υγείας, καθηγητή Ευστράτιο Στ. Πατσούρη.

Ομιλία της τιμωμένης με θέμα: «Urogynecology - where are we now?».

Live - Ζωντανή Μετάδοη: Η εκδήλωση θα μεταδοθεί στην πλατφόρμα OpenDelos