Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή εκδήλωσης

11.06.2014

Τελετή αναγόρευσης κ. Bernd Domres

Πέμπτη 19/6/2014

Την 19η Ιουνίου 2014, ημέρα Πέμπτη και ώρα 19.30 στη Μεγάλη Αίθουσα του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, θα αναγορευθεί επίτιμος διδάκτορας του Τμήματος Ιατρικής της Σχολής Επιστημών Υγείας  του Πανεπιστημίου Αθηνών, ο κύριος Bernd Domres, ομότιμος καθηγητής με ειδίκευση στην Τραυματολογία και στην «Ιατρική Καταστροφών» του Πανεπιστημίου του Τübingen, Γερμανία.

Ο Πρύτανης

Θεοδόσιος Ν. Πελεγρίνης

Χρονικό όριο προσέλευσης: 19.15΄

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Προσφώνηση από τον Αντιπρύτανη του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, καθηγητή κύριο Θεόδωρο Δ. Λιακάκο.

Παρουσίαση του έργου και της προσωπικότητας του τιμωμένου από  τον αναπληρωτή καθηγητή Χειρουργικής  τoυ Τμήματος Ιατρικής  του Πανεπιστημίου Αθηνών, κύριο Θεόφιλο Ρόζενμπεργκ.

Αναγόρευση του τιμωμένου:

-Ανάγνωση των κειμένων του Ψηφίσματος του Τμήματος, της Αναγόρευσης και του Διδακτορικού Διπλώματος από τον Πρόεδρο του Τμήματος Ιατρικής , καθηγητή κύριο Αθανάσιο-Μελέτιο Κ. Δημόπουλο.

-Περιένδυση του τιμωμένου με την τήβεννο της Σχολής Επιστημών Υγείας από τον Κοσμήτορα της Σχολής Επιστημών Υγείας, καθηγητή κύριο Ευστράτιο Στ. Πατσούρη.

Ομιλία του τιμωμένου καθηγητή.