Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή εκδήλωσης

05.03.2013

Συμμετοχή του ΕΚΠΑ στην 15η Διεθνή Έκθεση «Εκπαίδευση & Εργασία»

8-10/03/13, Στάδιο Ειρήνης & Φιλίας

Το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών, με απόφαση των Πρυτανικών Αρχών, ύστερα από εισήγηση της Επιτροπής Διεθνών Σχέσεων & Ευρωπαϊκών Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων, θα συμμετάσχει φέτος με περίπτερο στην 15η Διεθνή Έκθεση «Εκπαίδευση & Εργασία», η οποία θα πραγματοποιηθεί από 8 έως 10 Μαρτίου 2013, στο Στάδιο Ειρήνης & Φιλίας στο Νέο Φάληρο.

Στο πλαίσιο της προσπάθειας ενημέρωσης του κοινού για το έργο και τις υπηρεσίες του Πανεπιστημίου, θα παρέχονται πληροφορίες για τα Προγράμματα Σπουδών προπτυχιακού και μεταπτυχιακού επιπέδου, τις υπηρεσίες του Διδασκαλείου Ξένων Γλωσσών και του Διδασκαλείου Νέας Ελληνικής Γλώσσας, τα προγράμματα Συμπληρωματικής Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευσης (e-learning) και τις υπηρεσίες Επαγγελματικού Προσανατολισμού του Γραφείου Διασύνδεσης.

Μπορείτε να επισκεφθείτε το περίπτερο Νο 108 του Πανεπιστημίου, τις ημέρες και ώρες λειτουργίας της έκθεσης. Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να μάθετε από την κ. Δέσποινα Καρβελά, Τμήμα Ευρωπαϊκών & Διεθνών Σχέσεων, τηλ. 210-3689731 καθώς και από την ιστοσελίδα της έκθεσης http://www.ekpaidefsi.gr.

Για τη διευκόλυνση της εισόδου σας στην έκθεση, μπορείτε να τυπώσετε τη συνημμένη ηλεκτρονική πρόσκληση.