Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή εκδήλωσης

23.12.2015

Πρώτη Χριστουγεννιάτικη εορτή του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας ΕΚΠΑ

Πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 17 Δεκεμβρίου 2015, σε συνεργασία με το Εθνικό Ωδείο

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 17 Δεκεμβρίου 2015 η πρώτη Χριστουγεννιάτικη εορτή του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας ΕΚΠΑ.

Η εορτή διοργανώθηκε σε συνεργασία με το Εθνικό Ωδείο με συμμετοχή της Χορωδίας των φοιτητών του Τμήματος υπό την διεύθυνση του Μεταπτ. Φοιτητή Κύριλλου-Ιγνάτιου Κονδύλη και της Χορωδίας-Ορχήστρας του Εθνικού Ωδείου υπό τη διεύθυνση του Καθηγητή αυτού και φοιτητή του Τμήματος Αλέξανδρου Μποσινάκου.

Εψάλησαν Βυζαντινοί ύμνοι και Χριστουγεννιάτικα Κάλαντα.

Ακολούθησε δεξίωση των κύριων συντελεστών της εκδήλωσης στην Αίθουσα Συνεδριάσεων της Θεολογικής Σχολής από τον Καθηγητή Σωτήριο Δεσπότη Κοσμητεύοντα της Θεολογικής Σχολής και Πρόεδρο του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας ΕΚΠΑ και την Αναπλ. Καθηγήτρια Κίρκη Κεφαλέα, Διευθύντρια του Τομέα Θρησκειολογίας, Φιλοσοφίας και Κοινωνιολογίας του αυτού Τμήματος.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους συντελεστές!

Καθηγητής Σωτήριος Δεσπότης
Κοσμητεύων της Θεολογικής Σχολής