Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή εκδήλωσης

12.12.2011

Πρόσκληση σε Συναυλία μουσικής δωματίου

Πέμπτη, 15 Δεκεμβρίου, ώρα 20.15´, στη Μεγάλη Αίθουσα Τελετών του Πανεπιστημίου Αθηνών

Το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών και το Τμήμα Μουσικών Σπουδών του Πανεπιστημίου Αθηνών σε συνεργασία με το Τμήμα Μουσικών Σπουδών του Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, σας προσκαλούν στη Συναυλία μουσικής δωματίου εις μνήμην του εκλιπόντος Καθηγητή Ίωνος Ζώτου (1944-2010).

Η συναυλία θα πραγματοποιηθεί στη Μεγάλη Αίθουσα Τελετών του Πανεπιστημίου Αθηνών την Πέμπτη, 15 Δεκεμβρίου, ώρα 20.15´, στα πλαίσια του Συμποσίου «Όψεις μουσικής ιστοριογραφίας», που θα πραγματοποιηθεί στο Νέο Αμφιθέατρο 15-16 Δεκεμβρίου 2011 από τις 10.00-19.30 και 10.00-21.50, αντίστοιχα.

Ο Πρύτανης

Θεοδόσιος Ν. Πελεγρίνης

Συμμετέχουν ευγενώς προσφερθέντες (Αλφαβητικά) οι Σολίστ :

ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΓΙΑΤΡΑΣ

ΝΙΚΟΛΑΣ ΖΟΥΜΠΡΟ