Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή εκδήλωσης

18.03.2015

Πρόσκληση σε ομιλία του Καθηγητή και Ακαδημαϊκού κ. Γεώργιου Κοντόπουλου

Δευτέρα 23 Μαρτίου 2015, ώρα 12:00

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Κατά την περίοδο που προηγήθηκε της εκλογής μου ως νέου Κοσμήτορα ΣΘΕ του Πανεπιστημίου μας για την προσεχή τετραετία, είχα προτείνει στα μέλη ΔΕΠ της Σχολής μας μεταξύ των άλλων το εξής:

«Κατ’ έτος και για κάθε ένα από τα επτά Τμήματα της ΣΘΕ, η Κοσμητεία πρέπει να διοργανώνει μια προσκεκλημένη ομιλία από διακεκριμένους ερευνητές σε γνωστικά πεδία του αντίστοιχου Τμήματος με εφαρμογές, ει δυνατόν, στα υπόλοιπα Τμήματα της Σχολής μας.»

Στο πλαίσιο αυτό, τη Δευτέρα 23 Μαρτίου 2015 και ώρα 12:00 στο Συνεδριακό Κέντρο του Τμήματος Φυσικής «Αριστοτέλης», ο διακεκριμένος Καθηγητής και Ακαδημαϊκός κ. Γεώργιος Κοντόπουλος, τ. Πρόεδρος της Ακαδημίας Αθηνών, θα διαπραγματευθεί το εξαιρετικά ενδιαφέρον θέμα: «Αναλυτική Μελέτη της Τάξης και του Χάους».

Παρακαλείσθε να παραβρεθείτε.

Με τιμή,