Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή εκδήλωσης

28.03.2016

Παρουσίαση φωτογραφικού λευκώματος - Ομιλία του Μακαριωτάτου Αρχιεπισκόπου Αθηνών και Πάσης Ελλάδος

Πέμπτη 7 Απριλίου 2016, ώρα 19:00

Ο Πρύτανης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνώνκαθηγητής Μελέτιος-Αθανάσιος Κ. Δημόπουλος έχει την τιμή να σας προσκαλέσει στην παρουσίαση του φωτογραφικού λευκώματος με τίτλο:

Η Ιερά Μονή του Οσίου Λουκά
Η αποτύπωση του συναισθήματος σε εικόνες

που θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη, 7 Απριλίου 2016 και ώρα 19.00, στην Μεγάλη Αίθουσα του Πανεπιστημίου Αθηνών (κεντρικό κτήριο, Πανεπιστημίου 30).

Το λεύκωμα είναι προϊόν συνεργασίας του αναπληρωτή καθηγητή Νικολάου Σ. Χριστοδουλάκη και του Φωτογραφικού Ομίλου του Τμήματος Βιολογίας του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών με τον Προηγούμενο της Ιεράς Μονής του Οσίου Λουκά πατέρα Χρύσανθο Αργυρίου και την Ακαδημία Δημιουργικής Φωτογραφίας της Leica.

Πρόσκληση και Πρόγραμμα