Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή εκδήλωσης

04.02.2015

Παρουσίαση βιβλίου "ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΟΜΠΟΛΗΣ"

Πέμπτη 12 Φεβρουαρίου 2015, ώρα 19:00

Το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών

οργανώνει εκδήλωση για την παρουσίαση του βιβλίου με τίτλο:

«ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΟΜΠΟΛΗΣ

Ηπειρώτης – Εθνικός Ευεργέτης, Γενικός Ταμίας της Ελλάδος (Υπουργός Οικονομικών) στην Κυβέρνηση Ι. Καποδίστρια, Ιδρυτής του Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών».

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί

την Πέμπτη 12 Φεβρουαρίου 2015 και ώρα 19:00

στη Μεγάλη Αίθουσα του Πανεπιστημίου Αθηνών

(κεντρικό κτήριο, Πανεπιστημίου 30)

Σας προσκαλούμε να παραστείτε.

Ο Πρυτανεύων

Κωνσταντίνος Ν. Μπουραζέλης

Χρονικό όριο προσέλευσης: 18.45΄

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

- Προσφώνηση από τον Πρυτανεύοντα του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, καθηγητή Κωνσταντίνο Ν. Μπουραζέλη.

- Χαιρετισμός από τον Πρόεδρο του Συνδέσμου Αποφοίτων Ζωσιμαίας Σχολής Ιωαννίνων "ΟΙ ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ", κύριο Φρίξο Πούρλη.

- Χαιρετισμός από τον Πρόεδρο της Αδελφότητας Δεσποτικού, κύριο Νικόλαο Κακαϊδή.

- Παρουσίαση του βιβλίου από τον Ακαδημαϊκό και ομότιμο καθηγητή του Πανεπιστημίου Αθηνών, Κωνσταντίνο Σβολόπουλο.

- Αποφώνηση από τον συγγραφέα του βιβλίου κύριο Σπύρο Εργολάβο.