Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή εκδήλωσης

23.04.2013

Παρουσίαση Βιβλίου "Εθνικές Κατευθυντήριες Οδηγίες στη Χειρουργική Ογκολογία του Μαστού" (2)

Αλλαγή της ώρας διεξαγωγής της παρουσίασης του βιβλίου. Παρασκευή 26/4/2013 και ώρα 18.00

Με ιδιαίτερη χαρά σας ανακοινώνουμε την έκδοση του βιβλίου «Εθνικές Κατευθυντήριες Οδηγίες στη Χειρουργική Ογκολογία του Μαστού». Το βιβλίο προήλθε από το ομώνυμο συνέδριο, το οποίο διεξήχθη με απόλυτη επιτυχία στις 25&26 Μαΐου 2012 στην Αίγλη Ζαππείου, με τη συμμετοχή όλων των Ιατρικών Σχολών της χώρας, της Ελληνικής Χειρουργικής Εταιρείας και των Επιστημονικών Εταιρειών, με αντικείμενο το Μαστό και ετέθη υπό την αιγίδα του Υπουργείου Υγείας και Κοινωνικής Αλληλεγγύης. Η επίσημη παρουσίαση του βιβλίου θα γίνει στη Μεγάλη Αίθουσα του Πανεπιστημίου Αθηνών, την Παρασκευή 26 Απριλίου 2013 και ώρα 18:00.

Πιστεύουμε ότι, η αποτύπωση της προσπάθειας, που ήταν προϊόν συνεργασίας όλων των εμπλεκόμενων φορέων σε πανελλαδική διάσταση, θα αποτελέσει ιδιαίτερα χρήσιμο βοήθημα όχι μόνο για τους εξειδικευμένους ιατρούς αλλά και τους ειδικευόμενους και φοιτητές.

Επιπλέον, η πολιτεία οφείλει να χρησιμοποιήσει τα δεδομένα που έχουν συλλεχθεί και καταγραφεί με στόχο την οργάνωση και παροχή ισοτίμου και ομοιογενούς υγείας σε όλη την επικράτεια.

O Πρόεδρος του Συνεδρίου O Γενικός Γραμματέας του Συνεδρίου
Γ. Κ. ΖΩΓΡΑΦΟΣ