Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή εκδήλωσης

17.09.2014

Ομιλία κ. Margaret Atwood

Πέμπτη 25/9/2014, 19:00

Το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών
και το Τμήμα Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας
σας προσκαλούν σε ομιλία της Καναδής συγγραφέως κυρίας Margaret Atwood
επίτιμης διδάκτορος του Πανεπιστημίου Αθηνών με θέμα:

"THE SYBIL IN THE BOTTLE: GREEK MYTHOLOGY IN MY WORK"

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

• Προσφώνηση από τον Πρύτανη του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, καθηγητή κ. Θεόδωρο Π. Φορτσάκη.
  • Χαιρετισμός από την καθηγήτρια του Τμήματος Φιλολογίας της Φιλοσοφικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών, κυρία Ελένη Καραμαλέγκου.
  • Χαιρετισμός από την Πρόεδρο του Τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας της Φιλοσοφικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών, καθηγήτρια κυρία Ευαγγελία Σακελλίου-Σουλτς.
  • Παρουσίαση του έργου και της προσωπικότητας της κυρίας Margaret Atwood από την καθηγήτρια του Τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας της Φιλοσοφικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών, κυρία Μαρία Κουτσουδάκη.
  • Ομιλία της κυρίας Margaret Atwood.

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 25 Σεπτεμβρίου 2014, στις 19:00, στη Μεγάλη Αίθουσα του Κεντρικού Κτιρίου του Πανεπιστημίου Αθηνών, Πανεπιστημίου 30.