Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή εκδήλωσης

07.05.2016

Ο Άγγελος Παπαδημητρίου και η Μάρθα Φριντζήλα ξεχνούν

Τετάρτη 11 Μαΐου 2016, στις 21:30

Οι καλλιτέχνες Άγγελος Παπαδημητρίου και Μάρθα Φριντζήλα μοιράζονται ιστορίες ζωής με φοιτητές και το κοινό της Αθήνας

Το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών του Τμήματος Θεατρικών Σπουδών του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών σε συνεργασία με την Πειραματική Σκηνή του Εθνικού Θεάτρου (στο πλαίσιο του  θεσμού Open Stage) σας προσκαλεί στην τέταρτη και τελευταία εκδήλωση της δράσης «Η ζωή μου στο θέατρο». Οι δράσεις αυτές έχουν στόχο τη γνωριμία του κοινού με επιφανείς και αφανείς ήρωες της θεατρικής σκηνής.

Την Τετάρτη 11 Μαΐου στις 21:30, στην Πειραματική Σκηνή φιλοξενούνται ο Άγγελος Παπαδημητρίου και η Μάρθα Φριντζήλα. Οι δύο καλλιτέχνες παίζουν ζωντανά το παιχνίδι της μνήμης και της λήθης, και για πρώτη φορά, μπροστά στα μάτια του κοινού, επιλέγουν τι θα ξεχάσουν από τη ζωή τους στο θέατρο.

*********

Η συμμετοχή στις εκδηλώσεις είναι δωρεάν. Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.

Η Πειραματική Σκηνή -1 του Εθνικού Θεάτρου στεγάζεται στην ανακαινισμένη Σκηνή Κατίνα Παξινού, (κτήριο Θεάτρου Ρεξ) Πανεπιστημίου 48, Αθήνα.

*********

Επιμέλεια: Ιωσήφ Βιβιλάκης