Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή εκδήλωσης

04.05.2012

Μουσικοί Διάλογοι με τον συνθέτη Θόδωρο Αντωνίου

Τετάρτη, 9 Μαΐου και ώρα 19.00 μμ., ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ «Ι. Δρακόπουλος»

ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΔΙΑΛΟΓΟΙ  με τον συνθέτη Θόδωρο Αντωνίου

Τετάρτη, 9 Μαΐου και ώρα 19.00 μμ., ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ «Ι. Δρακόπουλος», Κεντρικό κτήριο, Πανεπιστημίου 30

Στο πλαίσιο των Μουσικών Διαλόγων 2012, το Τμήμα Μουσικών Σπουδών διοργανώνει συνάντηση με το γνωστό συνθέτη σύγχρονης μουσικής Θόδωρο Αντωνίου, επίτιμο διδάκτορα του Τμήματος Μουσικών Σπουδών του ΕΚΠΑ και Πρόεδρο της Ενωσης Ελλήνων Μουσουργών.

Ο διάλογος με το κοινό  θα διεχαχθεί γύρω απο το πολυσχιδές έργο του συνθέτη και τις νέες τάσεις στη σύγχρονη μουσική στην Ελλάδα. Η συνάντηση θα γίνει την Τετάρτη, 9 Μαΐου, ώρα 19.00 στο Αμφιθέατρο «Ι. Δρακόπουλος» του κεντρικού κτηρίου του Πανεπιστημίου Αθηνών (Πανεπιστημίου 30).

Τον Θόδωρο Αντωνίου παρουσιάζει ο Επίκουρος Καθηγητής του Τμήματος Γιώργος Ζερβός.

Η είσοδος είναι ελεύθερη