Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή εκδήλωσης

23.04.2015

H Claudia Paganini για την ηθική των ΜΜΕ υπό το πρίσμα της χριστιανικής θεολογίας

Ομιλία στο πλαίσιο του προγράμματος ERASMUS. Παρασκευή 24 Απριλίου 2015, ώρα 12:00 – 14:00, Αίθουσα Οπτικοακουστικών Μέσων της Θεολογικής Σχολής.

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Το Τμήμα Κοινωνικής Θεολογίας σας προσκαλεί στη διάλεξη της κ. Claudia Paganini, Καθηγήτριας της Χριστιανικής Φιλοσοφίας του Πανεπιστημίου του Innsbruck (Institut für christliche Philosophie der Innsbrucker Universität), η οποία στο πλαίσιο του προγράμματος ERASMUS, θα μιλήσει με θέμα:

Η ηθική των ΜΜΕ υπό το πρίσμα
της χριστιανικής θεολογίας:
η σημασία της για τη σύγχρονη κοινωνία

την Παρασκευή 24 Απριλίου 2015, ώρα 12:00 – 14:00, στην Αίθουσα Οπτικοακουστικών Μέσων της Θεολογικής Σχολής, Πανεπιστημιόπολη, Άνω Ιλίσια.

Κίρκη Κεφαλέα, Επίκ. Καθηγήτρια Πανεπιστημίου Αθηνών
Θεολογική Σχολή, Τμήμα Κοινωνικής Θεολογίας,