Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή εκδήλωσης

18.03.2016

Επιστημονική εκδήλωση Σώματος Ομοτίμων Καθηγητών - Ομιλία της ΑΕ του Προέδρου της Δημοκρατίας

17 και 18 Μαρτίου 2016

Ο Πρύτανης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών καθηγητής κύριος Μελέτιος-Αθανάσιος Κ. Δημόπουλος και ο Πρόεδρος του Σώματος Ομοτίμων Καθηγητών του Πανεπιστημίου Αθηνών ομότιμος καθηγητής κύριος Διονύσιος Κόκκινος έχουν την τιμή να σας προσκαλέσουν στην επιστημονική εκδήλωση με θέμα:

«Η συνεισφορά της νομικής επιστήμης στην κοινωνία»

την Πέμπτη, 17 Μαρτίου 2016 και ώρα 19.00 στη Μεγάλη Αίθουσα του Πανεπιστημίου Αθηνών (κεντρικό κτήριο, Πανεπιστημίου 30).

H Α.Ε. ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας Κύριος Προκόπιος Παυλόπουλος θα απευθύνει την εναρκτήρια ομιλία με θέμα:

«Το κράτος δικαίου στον αστερισμό μιας αναστρέψιμης παρακμής».

Η επιστημονική εκδήλωση θα συνεχιστεί την Παρασκευή, 18 Μαρτίου 2016 και ώρα 09.30 στο  Αμφιθέατρο «Άλκης Αργυριάδης» του Πανεπιστημίου Αθηνών (κεντρικό κτήριο, Πανεπιστημίου 30).