Κεντρική σελίδα » Ανακοινώσεις και Εκδηλώσεις » Εκδηλώσεις, Ημερίδες, Συνέδρια » Εκδηλώσεις » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή εκδήλωσης

01.03.2013

Επίσημος εορτασμός για την Εθνική Επέτειο της 25ης Μαρτίου

Δευτέρα, 25/3/2013 και ώρα 19.00 στη Μεγάλη Αίθουσα του Πανεπιστημίου Αθηνών

Ο Πρύτανης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών καθηγητής κύριος Θεοδόσιος Ν. Πελεγρίνης σας προσκαλεί στον επίσημο εορτασμό για την Εθνική Επέτειο της 25ης Μαρτίου την Δευτέρα, 25 Μαρτίου 2013 και ώρα 19.00 στη Μεγάλη Αίθουσα του Πανεπιστημίου Αθηνών (κεντρικό κτήριο, Πανεπιστημίου 30).

Το πρόγραμμα της τελετής περιλαμβάνει χαιρετισμό από τον Πρύτανη του Πανεπιστημίου Αθηνών, καθηγητή κύριο Θεοδόσιο Ν. Πελεγρίνη και ομιλία του καθηγητή του Τμήματος Νομικής της Σχολής Νομικών, Οικονομικών και Πολιτικών Επιστημών, κυρίου Σπυρίδωνος Φλογαΐτη με θέμα:

‘‘Το νόημα της 25ης Μαρτίου’’

καθώς και σύντομο μουσικό μέρος από τον Χορό Ψαλτών του Τμήματος Μουσικών Σπουδών της Φιλοσοφικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών υπό την χοραρχία του επίκουρου καθηγητή, κυρίου Δημητρίου Μπαλαγεώργου.

Την 22α Μαρτίου 2013, ημέρα Παρασκευή και ώρα 10.00, θα γίνει η καθιερωμένη στέψη των ανδριάντων στο χώρο των Προπυλαίων.

Η Πρόσκληση